Quote (hvora)
пока головой думать не начнем никуда мы не приблизимся! wacko
ну, ксли бы так, то нам нада верхнее правительство термошить...................а может им о инди рассказать? чВ...........хотя пока мы буим это сваливать на друг друга, ток так ребятушки, у нас ничего не выйдет......так што прасвищяимся)Добавлено (29.12.2007, 00:48)
---------------------------------------------
читса кому интересна....или читса тому кто хочит прасвититься)
Незалежність -ось головна складова музики інді.Ідеологія DIY і випуск музики на невеликих,малобюджетних і навіть домашніх лейблах - це те,що відрізняє INdie від інших напрямів в музиці.
Інді,або як його ще називають інді-рок - один з найбільш цікавих і оригінальних жанрів сучасного року.Назва походить від англійського слова "independent" (незалежний) і дає зрозуміти,чим насправді є ця велика за об'ємами музична течія.
Суть навіть не в тому,щоб максимально заперечувати світові музичні процеси і мейджор-лейбли.Великі інді-компанії можуть використовувати для дистрибюції допомогу мейджорів.Але в цей самий час вони захищені від впливу "редакційної" політики і трендових віянь.В любій ситуації вони все рівно будуть записувати не те,що модно,а те,що цікаво.
САме тому інді-рок може запропонувати слухачеві максимальне різноманіття стилів на напрямків.Адже перед музикантами не стоїть ніяких обмежень і табу.Повна творча свобода дає можливість створювати по-справжньому оригінальний і якісний продукт ,який з часом може навіть перейти в статус менйстріма.Так вже сталось,наприклад, з британським інді-роком,який зараз займає домінуючу позицію в чартах всього світу.
Історія інді починається з американського андеграунду і альтернативного року 80-их.Хоча сама ідеологія стилю багатьом нагадує музичну течію шістдесятих,коли в часи хіппі масово зявлялись домашні колективи,випускаючі свої записи засобами,які були під рукою.Звісно,з плином часу все змінилось,але основна суть залишилась такою ж.
В Об"єднаному Королівстві чарти інді-музики почали компілюватись ще на початку 80-их.Спочатку в цих чатах були задіяні групи,які грали панк,пост-панк, і деякі інші музичні стилі,всі вони видавались на невеликих лейблах,не мавших нічого спільного з мейджорами.Саме в той час термін "інді" почав асоціюватись з гітарним альтернативним роком,який домінував в цих незалежних рейтингах.В першу чергу це були інді-поп команди Aztec Camera i Orange Juice,C86 jangle-pop рух і twee pop від лейбла Sarah Records.
Cамими відомими британськими інді-рок командами того часу були the Smiths,the Stone Roses, i the Jesus and Mary Chain.Їх музика впливала на альтернативну сцену 90-их і особливо на такі стилі як shoegazing i britpop.По суті,в Британії термін "інді" вживають замість "альтернативи".
В США інді-рок повністю розвивався під впливом панк-сцени,а також панк-хардкор руху кінця 70-их початку 80-их і його DIY наслідків.Також "інді-рок" асоціювався з авангардно тяжким звучанням таких колективів,як HUsker Du,Dinosaur Jr(повпливали на розвиток shoegazing руху),Sonic Youth,Big Black та багатьох інших.В цей же час інді-рух відсторонився від R.E.M i 10.000 maniaks ,які заключили контракти з майджорами.
А на початку 90-их,після того як в мейнстрім пішли Nirvana i Pearl JAM,в підсвідомості американського музичного слухача "інді" і "альтернатива" стали діаметрально-протилежними поняттями.
В 90-их американський інді-рок перетворюється в Lo-Fi рух,на вершині якого знаходились такі гурти як guided by voices,pavement,sebadoh,liz phair,Beck та інші.Вони відзначались своєю грубою технікою рекординга та абсолютним несприйняттям мейнстрімової музикальної сцени.
Багато критиків вважає,що інді-рок взагалі відійшов від поняття альтернативи на початку 90-их,коли Нірвана стала частиною мейнстріма і його флагманом.По суті,такі консервативні фрази в дечому логічні.Але треба розуміти,що музична аудиторія з кожним роком починає вимагати все більше і більше,і ті стилі,які підлягають під визначення "інді" починають користуватись популярністю в масах ,стаючи частиною мейнстріму.
Саме тому нема особливо змісту характеризувати "інді" як музику,виключно для якоїсь певної частини соціуму.Тепер інді - це музика для багатьох.Але та музика,яка твориться без контролю структур шоу-бізнеса.
І,звісно ж,зараз мітку "інді" можна прикріпити до великої кількості колективів і стилів.Ця музика може бути дивною і ексцентричною,простою,таємничою,чуттєвою або меланхолічною,особистою,погано записаною або малобюджетною,сирою або розмитою,різкою по структурі,новаторською або експериментальною.Але це завжди музика,яка несе в собі більш сильне змістовне навантаження,ніж мейнстрім.
Самі популярні стилі інді на даний момент.
Baroque pop.Схожіть до фольк-музики 60-их.Стиль відначається тихими вокальними партіями,оркестровим інструменталізмом і аранжуваннями.
Відомі виконавці:Arcade Fire,Sufjan Stevens,The Decemberists,Feist.
New Weird America або Freak Folk.Єкспериментальний варіант Барокко-поп з дивними аранжуваннями і емоціональною психологічною лірикою.Справжня інтелектуальна музика.
Виконавці:Devendra Banhart,Joanna Newsom,Animal Collective,Six Organs of Admittance.
Psych-Folk.Найбільш авангардний підстиль New Folk,який складається з avant-garde нойза,дрона,диссонансних мелодій і експериментальних звуків.Часто використовується запис альбомів на природі,для надання додаткової атмосфери.
Виконавці:CocoRosie,No-Neck Blues Band,BrightBlack Morning Light,Wooden Wand and the Vanishing Voice.
DAnce-punk.Гібрид електронно-танцювальної музики і еститики панк-рока.
Виконавці:LCD Soundsystem,The Rapture,Out Hud,Liars,Radio4,Death from Above 1979.
Garage Rock Revival.Дань примітивному рок-н-роллу шістдесятих,на який великий вплив наніс Delta блюз.
Виконавці:The White Stripes,The Strokes,The Von Bondies,The Eagles of Death Metal,Yeah Yeah Yeah.
Nu-gaze.Оновлена версія shoegazing,яка відрізняється від свого попередника більшим використанням симфонічних оркестровок,експериметів з процесом запису і більшоб ліричністю.
Виконавці:Sigur Ros,Scarling,Ulrich Schnauss,M83,Serena Maneesh.
Indietronic.Дитя електропопу,яке шукало шлях до незалежного звучання,використовуючи сучасні електронні дівайси.
Виконавці:The Postal Service,The Notwist,Manitoba,Dntel,Lali Puna,Kasabian,MSTRKRFT.
Twee Pop.Жанр,відомий своїми незамислуватими,ніжними і ліричними мелодіями і наївним звучанням.Назва "twee" на слензі означає "дещо дуже приємне на вид".
Виконавці:The Boy Least Likely To,Architecture In Helsinki,Belle & Sebastian,Camera Obscura.
Музичні колективи-оркестри звучання яких міняється від альбома до альбома.
Кожний їх проект можна співставити відомим або невідомим стилям інді.
Виконавці:Broken Social Scene,The New Pornographers,The Arcade Fire,The Polyphonic Spree,The HIdden Cameras.
Post-punk revival.Цей рух представляють дуже навіть відомі команди,які можна віднести і до менйстріму,наприклад Franz Ferdinand,Bloc Party i The Futureheads.Їх творчість - наслідок активного впливу New Wave і пост-рока 80-их.Ядром цього руху були команди,які змішали панк 70-их і пост-панкові ритми 80х:Gang of Four,Television and Wire.Ці стилі часто мішаються з іншими, -наприклад х гаражним роком(Death from Above 1979) або сінт-роком (The Killers)